KURUMSAL

Hakkımızda

            Ficom Bilgisayar Yazılım Danışmanlık Hiz. San. Ltd. Şti. Ocak 2000 tarihinde kurulmuştur. Kuruluş tarihinden 3 yıl kadar öncesinden itibaren farklı isimle faaliyet göstererek bugün 10 yıllık bir deneyime sahip olmuştur. Kurulduğu günden bu yana gerek resmi kurumlar gerekse de orta ve büyük ölçekli firmaların, teknoloji ve otomasyon ihtiyaçlarını karşılayan, müşteri odaklı toplam çözümler üreten bir proje firmasıdır. Ficom, kurumsal yapılanmasını; proje geliştirme, çözüm üretme, ürün sağlama ve teknik destek konularında hizmet verecek şekilde gerçekleştirmiştir. Proje firması olarak, Müşterilerine donanım ve yazılım satışı ve teknik desteği ile ilgilenmektedir.

Çalışmaya başladığı müşterilerine komple çözüm götürmek hedefinde olan firmamız; Müşterilerinin ihtiyacı olan bilgisayar, çevre birimleri, internet, ticari ve sektörel yazılım, özel yazılım çözümleri, büro makineleri, güç elektroniği, haberleşme cihazları, Ağ güvenliği, İletişim ve ağ teknolojileri sektörlerinde, Satış ve teknik servis işleriyle iştigal etmek üzere kurulmuştur. İSO 9001 kalite ve TSE hizmet yeri yeterlilik belgesine sahip olan Ficom Bilgisayar Yıllık bakım anlaşmaları da imzalayarak müşterisine verdiği hizmeti uzun soluklu ve daha kaliteli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede, çok kısa sayılabilecek bir sürede, pek çok kurum veya firmanın Van içi ve dışındaki otomasyon projesi tarafımızdan başarıyla tamamlamıştır. Aynı zamanda bu firmaların pek çoğunun teknik desteği de halen tarafımızdan verilmektedir.

Sektördeki pek çok firmadan farklı olarak Ficom, yalnızca donanım temininde değil; teknolojik ihtiyaçların tespiti, uygun altyapının oluşturulması, donanım temini ve kurulumu, yazılımların yüklenerek çalışır hale getirilmesi, gerekli eğitimlerin verilmesi, veri güvenliğinin sağlanması, periyodik bakımlarının yapılması ve teknik servis ve destek hizmeti verilmesi işlerinin tümünü anahtar teslimi proje mantığında yürütmeye odaklanmıştır.

Misyonumuz

Misyonumuz; “Bilişim hizmetlerine ihtiyaç duyan tüm kurumların hedeflerine en etkin ve verimli şekilde ulaşmalarını sağlayacak en uygun çözümleri, sistem entegrasyon, danışmanlık hizmetlerini sunarak ülkemizin ve özellikle bölgemizin gelişimine katkıda bulunmak.

Vizyonumuz

Bilişim sektöründe, yurtiçinde ve özellikle bölgemizde uygun teknolojiler ve maliyetler ile kaliteli çözümler sunmayı amaçlayan firmamızın vizyonu, “Sektördeki teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan ve bu konuda sürekli kendisini geliştirip yenileyen, kullanıcı ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutan, sektördeki büyük firmaların her zaman ve birinci derecede tercih ettiği, sektörde Doğu Anadolu bölgesinin lider şirketi” olmaktır.”

Tarihçemiz

Şirketimizin kurucu ortakları Elektronik ve kontrol sistemleri Teknikeri ” FARUK DEMİR “ ve Haberleşme (Telekomünikasyon) Teknikeri ” İsmet TEKİNYER “ 1996 yılından 2001 yılına kadar yine kendilerinin kurucu ortak oldukları şirketlerinde faaliyet göstermişlerdir. 2001 Mayısından sonra ise 14.01.2000 tarihinde kurulu bulunan şu anki şirketin hisselerinin tamamı alınarak ismi ” Ficom Bilgisayar ve Telekominikasyon hizmetleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi “ olarak değiştirilerek ticari çalışmalarına o tarihten sonra buradan devam ettirme kararı almışlardır. Bugün bölgemizdeki en büyük projelerin her zaman ilkini gerçekleştirerek zirvedeki haklı yerini almıştır.

Firmamız Bilgisayar, çevre birimleri, internet, Ticari ve sektörel Yazılım, büro makineleri, haberleşme cihazları, Ağ güvenliği, iletişim ve ağ teknolojileri sektörlerinde, satış ve servis işleriyle iştigal etmek üzere kurulmuştur.

Sistem Ürün ve Hizmet Belgelerimiz

TS EN ISO 9001:2000 BELGESİ
TSE – HYB [ 12498 Yetkili Servisler - Bilgisayar ve Çevre Birimleri İçin - Kurallar ]
TSE – HYB [12643 Yetkili Servisler - Kesintisiz Güç Kaynakları İçin - Kurallar ]
TSE – HYB [ 12909 Yetkili Servisler - Teksir, Ozalit ve Baskı Makinaları İçin - Kurallar ]
TSE – HYB [ 13149 İş yerleri - Yazılım Hizmetleri Veren - Genel Kurallar ]
TSE – HYB [ 12540 Yetkili Servisler - Güvenlik Sistemlerinde Kullanılan Cihazlar İçin - Kurallar ]
TSE – HYB [ 12749 Yetkili Servisler - Teleks, Teleteks, Telefax, Modem vb. Cihazlar İçin Kurallar ]
TSE – HYB [ 12125 Yetkili Servisler - Fotokopi Makinaları İçin Hizmetler - Kurallar ]
TSE – HYB 12643
HP BUSINESS PARTNER