HİZMETLERİMİZ

Yazılım Uygulamaları

Ficom ,özel sektör ve Devlet Kurumlarına yönelik özel yazılım geliştirmenin yanı sıra hazır uygulama paketlerinin satış, eğitim ve destek hizmetlerini sunmaktadır.

Web Tasarımı ve Hosting Hizmetleri

Günümüzün rekabetçi ortamında firmalar, kendilerini tanıtma ve anlatma ihtiyacında olduklarından, en ucuz reklâm platformu olan Internet’in tercih edilmesi hiç de şaşırtıcı değildir.
Firma ihtiyaçlarına ve Kurumsal Kimliğe uygun olarak sayfa tasarımı yapılması.
Sayfaların Türkçe ve/veya diğer dillerde hazırlanması.
İnternet sayfalarının ve e-postalarının yüksek hızlı Telekom ve uydu bağlantısı olan sunucularımızda veya müşteri sunucularında barındırılması ve gerekli ayarların yapılması

Özel Yazılım Projeleri

Son dönemde özellikle Hastahanelerin kullandıkları Lcd monitorlerle sıramatik sistemini geliştirip bizzat yazılımını yaparak bir katma değer üretmiştir. Firmamız yine son dönemde İnternet üzerinde database geliştirmeyi gerektiren projeler yönelmiş, bu konudada hastahanelerin İnternetten randevu almayı sağlayan projesinide van devlet hastanesinde gerçekleştirmiştir. Bir diğer çalışmamızda telefonla randevu sistemi ile ilgilenmiş bu proje Van devlet hastahanesinde başarı ile uygulanmaktadır. Buna benzer her konuda gelebilecek olan her türlü çözüm talebini karşılayabilmek üzere yazılım kadrosunu bu konuda eğitmiştir. Hali hazırda eğitilmiş olan yazılım kadrosu ile Ficom her türlü özel projeye de açıktır.

Ticari Otomosyon Hizmetleri

Her boyuttaki işletmenin otomasyon ihtiyaçlarının belirlenmesi ve uygun altyapı- üstyapı projesinin hazırlanmasını yapar. Konumlandırılacak olan bilgisayarların, ana makinenin (sunucunun), switch’lerin ve kesintisiz güç kaynağının sayısının ve en uygun yerlerinin tespitini yapar.

Wirelles, GHDSL, VPN Uygulamaları

  • Firewall
  • VPN Gateway
  • AntiVirüs – Ağ girişinde Virüs kontrolü
  • IDP (Intrusion Detection / Prevention
  • Saldırı Tesbit ve Durdurma
  • Content (İçerik) Filtreleme
  • Traffic shaping (trafik biçimlendirme),
  • Anti spam,